Yeni bir dövme yaptırmayı düşünüyorsanız muhtemelen bir çok sorunuz vardır. Bu yazımızda yeni bir dövme yaptırırken aklınıza gelebilecek sorulara yanıt vermeye çalışacağız.

Dövme yaptırmak güvenli midir?

Eğer güvenilir bir dövme stüdyosuna giderseniz ve bütün bakım kurallarını uygularsanız dövme yaptırmak son derece güvenli bir işlemdir. En önemlisi medikal durumunuzla ilgili tam olarak dürüst olmalısınız.

Acıtıyor mu?

Acı kişiye göre değişen bir kavramdır. Her kişinin ağrı eşiği farklıdır. Sizi kandırmayacağım -evet acıyor, ama dayanılmayacak bir acı değil. Bazıları hafif yakan bir çizik acısına benzetirken bazı kişiler kaş aldırmanın daha çok acıttığını söylüyor. Ama şöyle düşünün ki o kadar çok acısaydı insanlar tekrar tekrar dövme yaptırmaya gelmezlerdi.
Anestezi kremleri var ama pek tavsiye edilmiyorlar, zaten dövmeye başlayana kadar anestezi kreminin etkisi kalmıyor.Bu size ekstra maliyetten başka bir şey sağlamayacaktır.

Ücretlendirme nasıl yapılıyor?

Dövme ile ilgili en önemli gerçeklerden birisi şudur; Ne ödersen onu alırsın!
Bir çok kişi ucuza dövme yaptırmıştır ve şuanda kapatması için iyi bir dövmeci arıyordur.
Dövmede kaliteyi araştırın, tabi ki çok uçuk fiyatlara da dövme yaptırın demiyorum ama lütfen önce sanatını gerçekten beğendiğiniz dövme sanatçılarından fiyat alın. Bu dövmeyi hayatınızın sonuna kadar vücudunuzda taşıyacak olan sizsiniz, böyle önemli bir şey için pazarlık yapmayın.

Karar Verirken…

Kendinizle ilgili önemli bir karar vermek üzeresiniz, vücudunuzda ömür boyu taşıyacağınız bir eser istiyorsunuz. bununla ilgili bütün kararı dövme sanatçısına bırakamazsınız. Ne yaptırmaya karar verirseniz verin ya gerçekten güzel görüneceği için yada size bir şey ifade ettiği inçin yaptırın o zaman dövmenizden hiç sıkılmadan ömür boyu taşımaktan gurur ve mutluluk duyarsınız. Dövme sanatçınızın sizi doğru yönlendirdiğinden sorgusuz sualsiz her söylediğinize -tamam hallederiz mantığı ile yaklaşmadığından emin olun.

Dövme Yaptırmak İçin En Uygun zaman

Yılın her zamanı dövme yaptırabilirsiniz fakat vücudunuz yazın deniz güneş havuz derken daha çok yıpranır. Kış, sonbahar ve ilkbahar bu nedenle dövme için daha uygundur.

Hastayken Dövme Yaptırabilir miyim?

Bağışıklık sisteminiz iyi durumda değilken dövme yaptırmak pek iyi bir fikir değildir. Vücudunuzdaki akyuvarların (beyaz kan hücresi) dövmeyi iyileştirebilmesi için güçlü ve sağlıklı olmanız gerekir. Vücudunuz zaten bakteri ve virüsler ile bir savaş halinde iken kendini kolay yenileyemeyecektir.

Dövme Fotoğraflarına Nereden Bakabilirim?

Günümüzde internet birçok şeyin ana kaynağı olduğu gibi bu işte de size çok yardımcı olacaktır. Fikir vermesi açısından dövme fotoğraflarına Pinterest uygulaması dahil bir çok kaynaktan ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir